Inspektorat Uzbrojenia

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
14 sierpnia 2020
Święto Wojska Polskiego
13 sierpnia br. w Inspektoracie Uzbrojenia odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Wojska Polskiego oraz 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Na tę okoliczność wyróżnionych zostało ponad sześćdziesięciu żołnierzy i pracowników wojska. 

„W imieniu Ministra Obrony Narodowej, poprzedniego Szefa Inspektoratu Uzbrojenia oraz własnym dziękuję Państwu za waszą pracę wkładaną w codzienną realizację zadań” – zwrócił się do zebranych na uroczystości żołnierzy i pracowników wojska płk Romuald Maksymiuk – „Dzisiejsza uroczystość przypada w szczególną rocznicę, jaką jest 100-lecie Bitwy Warszawskiej. Bitwy, która wpłynęła nie tylko na dalszą przyszłość naszego kraju, ale również miała ogromne znaczenie dla losów całej Europy i świata. Ten historyczny moment sławiący męstwo oręża polskiego stał się możliwy nie tylko dzięki śmiałemu manewrowi zaplanowanemu i wykonanemu przez dowódców, ale również dzięki ogromnemu wysiłkowi polskich żołnierzy. To dzięki nim możemy prowadzić dzisiaj w Inspektoracie Uzbrojenia nasze działania skupione wokół procesu modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP, a przyznane Państwu na dzisiejszą okoliczność wyróżnienia stanowią świadectwo, że również wyżsi przełożeni dostrzegają wkładany przez Was wysiłek w codzienną realizację zadań.”

Na zakończenie płk Maksymiuk poprosił zebranych o przekazanie najserdeczniejszych życzeń rodzinom oraz wręczył nadane z okazji Święta Wojska Polskiego odznaczenia.

Decyzją Ministra Obrony Narodowej ponad 30 osób zostało uhonorowanych Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi medalami „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”, a kolejnych 30 oficerów i pracowników wojska zostało wyróżnionych medalami „Za Zasługi dla Obronności Kraju”.

Ponadto 15 osobom nadane zostały Odznaki Pamiątkowe Inspektoratu Uzbrojenia.

Fot. Maciej Dąbrowski

Zdjęcia

generuj pdf
go-up
Kontakt

Inspektorat Uzbrojenia
Królewska 1/7
00-065 Warszawa
tel. 261873060
fax. 261873444
iu@mon.gov.pl

    
  • BIP