Inspektorat Uzbrojenia

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
07 sierpnia 2020
Pożegnanie Szefa Inspektoratu Uzbrojenia
„Za nami wiele wspólnych zadań. Razem zdołaliśmy przeprowadzić nie tylko największe postępowania, jak podpisanie umowy na I fazę systemu Wisła, Dywizjonowy Moduł Ogniowy wyrzutni Homar, zakup śmigłowców AW-101 i Black Hawk, czy kolejne zamówienia na samobieżne moździerze Rak, ale również wiele innych dających świadectwo znaczenia Inspektoratu Uzbrojenia w procesie modernizacji Sił Zbrojnych RP” – tymi słowami zwrócił się gen. bryg. dr Dariusz Pluta do swoich byłych podwładnych.

6 sierpnia 2020 r., w siedzibie Inspektoratu Uzbrojenia, odbyła się uroczystość pożegnania gen. bryg. dr. Dariusza Pluty, który pełnił służbę na stanowisku Szefa Inspektoratu Uzbrojenia od 16 grudnia 2016 r. do 31 lipca br. W uroczystości wzięli udział I Zastępca Szefa Inspektoratu Uzbrojenia płk Romuald Maksymiuk, który od 1 sierpnia, zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej, czasowo pełni obowiązki Szefa Inspektoratu Uzbrojenia, a także kadra kierownicza oraz żołnierze i pracownicy.

”Szanowni Państwo, Inspektorat Uzbrojenia jest instytucją szczególną, instytucją, której specyfikę można zrozumieć w pełni dopiero wtedy, kiedy spędziło się w niej wystarczająco dużo czasu. Jak zorganizowany jest proces pozyskiwania sprzętu wojskowego dla Sił Zbrojnych wiecie doskonale. Tak samo wszyscy mamy świadomość, że często zadania mniej widoczne, przyciągające mniejszą uwagę opinii publicznej potrafią sprawić więcej trudu niż te największe i najgłośniejsze.” – powiedział generał Dariusz Pluta – „Dziękuję wam wszystkim, specjalistom z komórek odpowiedzialnych za pozyskiwanie sprzętu wojskowego, kierownictwu, osobom, które wspierają i zabezpieczają funkcjonowanie Inspektoratu, ale również każdemu z osobna za zaangażowanie i wysiłek wnoszony w realizację zadań. Zadań, które jak wszyscy pamiętamy, często wiązały się z tym, że światła w Inspektoracie nie gasły do późnych godzin wieczornych. Życzę wam samych sukcesów, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Proszę, przekażcie również najserdeczniejsze życzenia waszym bliskim, których wyrozumiałość dla specyfiki waszej pracy i udzielane wam wsparcie jest nieocenione.”

„Panie Generale, w imieniu własnym oraz wszystkich żołnierzy i pracowników Inspektoratu dziękuję za sprawne kierowanie naszą instytucją przez ostatnie 44 miesiące. Pana kadencja na stanowisku Szefa jest nie tylko najdłuższa w historii Inspektoratu Uzbrojenia, ale jest to przede wszystkim okres, który charakteryzuje realizacja największych i najbardziej wymagających zadań oraz pełne wykonanie finansowe Centralnych Planów Rzeczowych.” – powiedział płk Romuald Maksymiuk – „Panie Generale, gratuluję wyznaczenia na kolejne, prestiżowe i odpowiedzialne stanowisko Zastępcy Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, a życząc dalszych sukcesów, jestem jednocześnie przekonany, że dzięki Panu Generałowi współpraca pomiędzy instytucjami pozwoli na realizację kolejnych zadań wypełniając potrzeby Sił Zbrojnych oraz państwa.”

W dowód uznania oraz na pamiątkę służby na najważniejszym stanowisku w Inspektoracie Uzbrojenia płk Romuald Maksymiuk wręczył w imieniu własnym oraz żołnierzy i pracowników żegnanemu Szefowi Inspektoratu Uzbrojenia pamiątkowe zdjęcia oraz okolicznościowy ryngraf.

Następnie przyszedł czas na wykonanie okolicznościowych fotografii oraz osobiste pożegnania odchodzącego Szefa ze zgromadzonymi na uroczystości żołnierzami i pracownikami resortu obrony narodowej.

Gen. bryg. dr Dariusz Pluta od 3 sierpnia 2020 r. pełni służbę na stanowisku Zastępcy Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Fot. mjr Krzysztof Płatek

Zdjęcia

generuj pdf
go-up
Kontakt

Inspektorat Uzbrojenia
Królewska 1/7
00-065 Warszawa
tel. 261873060
fax. 261873444
iu@mon.gov.pl

    
  • BIP