IU MON
piątek, 10 lipca 2020 r.

Aktualności / Umowa na zestawy samozaładowcze na podwoziach Jelcz 862

2020-05-08
Aktualnosc

 

Umowa na zestawy samozaładowcze na podwoziach Jelcz 862

8 maja br. została zawarta umowa na dostawę zestawów samozaładowczych do przewozu kontenerów na samochodzie i przyczepie pomiędzy Skarbem Państwa – Inspektoratem Uzbrojenia a Cargotec Poland Sp. z o.o.

 

Przedmiotem umowy jest dostawa dla Sił Zbrojnych RP zestawów samozaładowczych do przewozu kontenerów na samochodzie i przyczepie. Zamówienie obejmuje łącznie 46 zestawów, z czego na część gwarantowaną przypada 36 zestawów, a pozostałe 10 zestawów zostało przewidzianych prawem opcji. Umowa obejmuje również szkolenie użytkownika.

 

Wartość umowy w zakresie zamówienia gwarantowanego wynosi 77,5 mln złotych, a w przypadku uruchomienia prawa opcji wzrośnie o dodatkowe 21,5 mln złotych brutto.

 

Dostawy zostaną zrealizowane w latach 2020-2021.

 

***

 

Zestaw samozaładowczy do przewozu ładunków na platformach składa się z pojazdu Jelcz 862 z systemem samozaładowczym Multilift Mk IV oraz przyczepy PK-2-24t. Samochód ciężarowy dużej ładowności Jelcz 862 z systemem samozaładowczym Multilift Mk IV przeznaczony jest do transportu ładunków spaletyzowanych na platformach ładunkowych lub kontenerów dwudziestostopowych. Udźwig urządzenia Multilift Mk IV pozwala na podnoszenie ładunków o maksymalnej masie 16,5 t z możliwością pracy przy poprzecznym pochyleniu terenu nie przekraczającym 50 stopni.

 

Przyczepa PK-2-24t umożliwia transport jednego kontenera dwudziestostopowego lub dwóch kontenerów dziesięciostopowych, nadwozi wymiennych kl. C, platform ładunkowych lub kontenerów hakowych o długości nie przekraczającej 6,65 m. Przyczepa posiada zbiorniki powietrzne i podnośniki pneumatyczne, a także została przystosowana do przewozu materiałów niebezpiecznych.

 

 

Fot. mjr Krzysztof Płatek