IU MON
piątek, 10 lipca 2020 r.

Aktualności / Pożegnanie oficerów

2020-01-31
Aktualnosc

 

Pożegnanie oficerów

 

29 stycznia br. Szef Inspektoratu Uzbrojenia gen. bryg. dr Dariusz Pluta pożegnał sześciu oficerów kończących zawodową służbę wojskową.

 

Generał Dariusz Pluta podziękował kończącym wieloletnią służbę wojskową oficerom za całokształt kariery oraz dokonania, często okupione dużym wysiłkiem i poświeceniem wiążącym się z rozłąką z rodzinami podczas realizacji zadań w poszczególnych instytucjach znajdujących się w strukturze resortu obrony narodowej, ale przede wszystkim za okres spędzony w Inspektoracie Uzbrojenia. Czas, który stanowił zwieńczenie ich drogi zawodowej na trudnym odcinku związanym ze skomplikowanym procesem modernizacji technicznej Sił Zbrojnych. Podkreślając, że rozstanie z mundurem to ledwie koniec jednego etapu, po którym czeka nowy rozdział życia, życzył odchodzącym oficerom sukcesów w realizacji zamierzeń i wyzwań, które postawili przed sobą w nadchodzących latach, a także dużo zdrowia, tak nieodzownego w spożytkowaniu posiadanej przez nich wiedzy i doświadczenia.

 

Następnie generał Dariusz Pluta wręczył żegnanym oficerom, w dowód uznania oraz na pamiątkę służby w Inspektoracie Uzbrojenia, listy z podziękowaniami i okolicznościowe ryngrafy z osobistą dedykacją.

 

W imieniu żegnanych oficerów głos zabrał płk Adam Jabłoński, który podziękował za wspólną służbę i pracę w Inspektoracie Uzbrojenia, a także życzył wszystkim sukcesów w realizacji wyzwań stawianych przed Inspektoratem Uzbrojenia, wytrwałości, szczególnie w okresie zapowiadanej, zbliżającej się transformacji systemu pozyskiwania sprzętu wojskowego, dużo zdrowia i powodzenia na dalszych ścieżkach kariery zawodowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. mjr Krzysztof Płatek