IU MON
środa, 1 kwietnia 2020 r.

Aktualności / Jelcze do transportu rakiet dla systemu Wisła

2019-12-18
Aktualnosc

 

Jelcze do transportu rakiet dla systemu Wisła

 

16 grudnia br. zawarto umowę pomiędzy Skarbem Państwa – Inspektoratem Uzbrojenia a Wojskowymi Zakładami Uzbrojenia S.A. w Grudziądzu na dostawę samochodów do transportu rakiet do systemu Wisła.

 

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 8 samochodów transportowo-załadowczych dla pierwszego dywizjonu WISŁA wraz z pakietem szkoleniowym i logistycznym, a także ustanowieniem potencjału obsługowo-naprawczego.

 

Wartość umowy wynosi 54 mln złotych brutto, a dostawy sprzętu zasadniczego, tj. pojazdów i przyczep wraz z zabudowanymi na pojazdach systemami łączności, zostaną zrealizowane w II połowie 2022 roku.

 

Zawarty kontrakt jest, po podpisanej z Jelcz Sp. z o.o. w maju br. umowie na dostawę pojazdów dla komponentów specjalnych do elementów systemu WISŁA, kolejnym zamówieniem udzielonym krajowym podmiotom przemysłu obronnego w ramach programu WISŁA.

 

Następnym krokiem w kierunku polonizacji systemu WISŁA będzie zawarcie umowy na dostawy elementów wsparcia dowodzenia i łączności, tj. mobilnych węzłów łączności i kabin dowodzenia. Zamówienie to również będzie adresowane do polskiego przemysłu obronnego.

 

 

Fot. źródło WZU S.A.