IU MON
środa, 8 lipca 2020 r.

Aktualności / Umowa na dostawę „Systemów sensorów rozpoznawczych”

2019-09-30
Aktualnosc

 

Umowa na dostawę „Systemów sensorów rozpoznawczych”

 

 

27 września br. zawarto umowę na dostawę „Systemów sensorów rozpoznawczych” pomiędzy Skarbem Państwa – Inspektoratem Uzbrojenia a konsorcjum firm: SILTEC Sp. z o.o. (lider) i Exensor Technology Aktiebolog.
 

Przedmiotem umowy jest dostawa dla Sił Zbrojnych RP 116 kompletów systemów sensorów rozpoznawczych (SSR) wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym.

 

Wartość umowy wynosi 66,7 mln złotych brutto, a dostawy zostaną zrealizowane w latach 2019-2022.

 

***


W skład SSR wchodzą kamery dzienno-nocne, sensory rozpoznawcze i przekaźnikowe, przenośne terminale kontroli i odbioru danych, trójnogi z płynną regulacją wysokości do ustawiania sensorów i kamer, plecaki transportowe oraz akumulatory wraz z ładowarkami.

 

Systemy sensorów rozpoznawczych wykorzystywane będą do lokalizacji, identyfikacji i śledzenia celów tak, aby umożliwić monitorowanie działań przeciwnika na wyznaczonym obszarze. SSR powinien zapewnić możliwość pokrycia obserwacją rejonu o powierzchni minimum 90 000 m2 lub jednego odcinka drogi o długości minimum 500 metrów bieżących w każdych warunkach terenowych. SSR przewidziany jest do wykorzystania na szczeblu taktycznym przez patrole rozpoznawcze na terenie RP oraz w ramach PKW.