IU MON
środa, 8 lipca 2020 r.

Aktualności / Apel o pomoc dla rodziny śp. Pawła

2019-09-27
Aktualnosc

 

Apel o pomoc dla rodziny śp. Pawła

  

Nagła śmierć przedwcześnie zabrała z naszego grona Pawła Czapskiego, Kierownika Wydziału Księgowości i Sprawozdawczości w Pionie Głównego Księgowego w Inspektoracie Uzbrojenia w Warszawie.

 

Mimo młodego wieku, pełen energii i chęci do życia, Paweł w dniu 19 września 2019 r., w drodze do pracy, w bliskiej odległości od swojego domu, dostał rozległego zawału serca.

 

Odszedł od nas wspaniały i dobry człowiek, sumienny i koleżeński. Jego życzliwość i serdeczność wobec innych czyniły z niego osobę powszechnie lubianą i szanowaną w naszej instytucji.

 

Brakuje słów, które mogłyby oddać ogrom tej tragedii i wyrazić cierpienie  jego żony Marty oraz ich dwójki dzieci: 6-letniego Aleksandra i 3-letniej Alicji. Nie jest w ludzkiej mocy umniejszyć ich bólu i udręki. Jedyne co możemy zrobić,  to wykazać solidarność z pogrążoną w rozpaczy rodziną i wesprzeć finansowo Martę i dzieci w tym najtrudniejszym momencie ich życia.

 

W związku z dramatem rodziny śp. Pawła zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wpłatę środków, które zostaną przeznaczone na pomoc dla jego żony Marty i ich dwójki dzieci. Każda wpłata, choć na chwilę pozwoli zabezpieczyć finansową przyszłość tej rodziny.

 

Środki pieniężne na ten cel można wpłacać na konto:

Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego
ul. Długa 13/15, 00-238 Warszawa
Nr rachunku: 31 1240 1138 1111 0010 0687 3166
Tytułem: Paweł Czapski

 

Zbiórka prowadzona jest do 31.12.2019 r. W ramach wpłaty przez jedną osobę można przekazać środki do kwoty 4902 zł, jako kwotę korzystającą ze zwolnienia od podatku od spadków i darowizn.