IU MON
środa, 8 lipca 2020 r.

Aktualności / Defilada „Wierni Polsce”

2019-08-14
Aktualnosc

 

Defilada „Wierni Polsce”

 

 15 sierpnia br. w Katowicach, w 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicę wybuchu Powstań Śląskich, odbędzie się defilada wojskowa z okazji Święta Wojska Polskiego.

 

W defiladzie „Wierni Polsce” weźmie udział ponad 2600 żołnierzy, w tym m.in. żołnierze z pododdziałów Wojska Polskiego i uczelni wojskowych oraz żołnierze wojsk sojuszniczych.

 

Oprócz pododdziałów pieszych, na lądzie i na niebie, pojawi się również ponad 180 pojazdów oraz 60 statków powietrznych reprezentujących najnowszy sprzęt wojskowy znajdujący się na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP. Ponadto defilować będą pojazdy armii sojuszniczych, które na co dzień stacjonują na terenie naszego kraju, w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO.

 

Rozpoczęcie defilady zaplanowano na godzinę 14.00 z ul. Bagiennej. Następnie żołnierze oraz kolumny pojazdów przedefilują al. Walentego Roździeńskiego do wiaduktu na ul. Lwowskiej przez Rondo gen. Jerzego Ziętka, al. W. Korfantego, aż do wysokości Ronda Pętli Słonecznej.

 

Więcej informacji nt. defilady „Wierni Polsce” znajdą Państwo na stronie internetowej i w serwisach Ministerstwa Obrony Narodowej.