IU MON
piątek, 21 lutego 2020 r.

Aktualności / Umowa na zestawy do transportu ciężkiego sprzętu gąsienicowego

2019-05-29
Aktualnosc

 

Umowa na zestawy do transportu ciężkiego sprzętu gąsienicowego

29 maja br. zawarto umowę pomiędzy Skarbem Państwa – Inspektoratem Uzbrojenia a Jelcz Sp. z o.o. na dostawę zestawów do transportu czołgów i ciężkiego sprzętu gąsienicowego o ładowności powyżej 63 ton.

 

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 14 zestawów do transportu czołgów i ciężkiego sprzętu gąsienicowego, tj. ciągników z naczepami niskopodwoziowymi o ładowności powyżej 63 ton w latach 2020-2022 w ramach części gwarantowanej zamówienia, którego wartość wynosi 72 291 160,59 zł brutto.

 

Umowa zawiera również prawo opcji obejmujące dostawy 9 zestawów i 3 ciągników bez naczep niskopodwoziowych. W przypadku jego uruchomienia wynagrodzenie Wykonawcy będzie zwiększone na podstawie ceny jednostkowej pojazdów określonych dla roku dostawy i podniesie całkowitą wartość umowy o 54 258 362,52 zł brutto.

 

Odbiorcą przedmiotowego sprzętu są jednostki logistyczne Sił Zbrojnych RP.

 

***

 

Stanowiące przedmiot zamówienia ciągniki siodłowe z naczepami niskopodwoziowymi będą przeznaczone do transportu czołgów i ciężkiego sprzętu gąsienicowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 70 ton w trudnych warunkach terenowych, w czasie pokoju oraz w trakcie działań bojowych.

 

Wchodzące w skład zestawów ciągniki będą posiadać opancerzone kabiny poziomu 2 ochrony (zgodnie z normą STANAG 4569) i zostaną wyposażone m.in. w środki łączności taktycznej oraz wyciągarki umożliwiające samodzielny załadunek na naczepę pojazdów o masie do 70 ton.

 

 

 

Fot. kpt. Krzysztof Płatek