IU MON
poniedziałek, 23 września 2019 r.

Aktualności / Wielka defilada „Silni w Sojuszach”

2019-04-12
Aktualnosc

 

Wielka defilada „Silni w Sojuszach”

 

 

3 maja br. na Wisłostradzie w Warszawie odbędzie się wielka defilada Wojska Polskiego oraz służb mundurowych pod hasłem „Silni w sojuszach”.

 

W defiladzie „Silni w sojuszach” weźmie udział blisko dwa tysiące osób, w tym m.in. żołnierze z pododdziałów Wojska Polskiego, wojsk sojuszniczych oraz funkcjonariusze innych służb mundurowych.

 

Oprócz pododdziałów pieszych, na lądzie i na niebie, pojawi się również ponad 200 pojazdów oraz blisko 80 statków powietrznych reprezentujących najnowszy sprzęt znajdujący się na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP oraz Policji i Państwowej Straży Pożarnej. Ponadto przedefilują pojazdy armii sojuszniczych, które na co dzień stacjonują na terenie naszego kraju w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO.

 

Defilada odbędzie się na warszawskiej Wisłostradzie, wzdłuż bulwarów na zachodnim brzegu Wisły i rozpocznie się o godzinie 14.00 na skrzyżowaniu z ulicą Sanguszki, a zakończy na skrzyżowaniu z ulicą Karową.

 

W rejonie Parku Fontann oraz na Bulwarach Wiślanych będzie można spróbować wojskowej grochówki. Na stoiskach promocyjnych, które są organizowane w ramach kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, będzie można porozmawiać z żołnierzami o służbie w Wojsku Polskim.

 

Tegoroczna defilada uświetni nie tylko obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja, ale będzie również wyrazem wspólnego świętowania 20. rocznicy przystąpienia Polski do NATO i 15. rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej.


Więcej informacji nt. defilady „Silni w sojuszach” znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej.