IU MON
wtorek, 25 czerwca 2019 r.

Aktualności / Umowa na dostawę węzłów teleinformatycznych

2018-12-21
Aktualnosc

 

Umowa na dostawę węzłów teleinformatycznych

 

 

21 grudnia br. zawarto umowę na dostawę kompletów węzłów teleinformatycznych (WTi) oraz zestawów urządzeń WTi przeznaczonych do wyposażenia sal laboratoryjnych.

 

Przedmiotem umowy jest dostawa dwudziestu czterech kompletów węzłów teleinformatycznych w wersji kontenerowej i piętnastu kompletów w wersji przenośnej wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym. Przewiduje ona ponadto wyposażenie sal laboratoryjnych Instytutu Telekomunikacji Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w dwa zestawy urządzeń szkolno-treningowych WTi.

 

Umowa została zawarta pomiędzy Skarbem Państwa – Inspektoratem Uzbrojenia a konsorcjum firm: TELDAT Sp. z o.o. sp.k. (lider) i SILTEC Sp. z o.o.

 

Wartość umowy wynosi 299 898 198 złotych brutto, a przewidywane umową terminy dostaw zostały określone na lata 2019-2021.

 

**********************

 

Węzły teleinformatyczne będą głównie wykorzystywane w systemie teleinformatycznym Polish Mission Network 2.0 (PMN 2.0) umożliwiającym przetwarzanie informacji o klauzuli TAJNE i NATO SECRET na stanowiskach dowodzenia wszystkich szczebli rozwijanych na potrzeby wojennego systemu dowodzenia oraz prowadzenia działań sojuszniczych i koalicyjnych. WTi służyć będą również do zabezpieczenia teleinformatycznego bieżących działań Sił Zbrojnych RP w kraju i za granicą.

 

 

Fot. źródło TELDAT