IU MON
sobota, 20 lipca 2019 r.

Aktualności / OŚWIADCZENIE

2018-11-19
Aktualnosc

 

OŚWIADCZENIE

 

Oświadczamy, że informacje przedstawione w artykule pt. "Kuku na rondzie" autorstwa Macieja Mikołajczyka opublikowanym w dniu 16 listopada 2018 r. na łamach tygodnika "NIE" są nieprawdziwe.

 

Teza, przedstawiająca jakoby „Pułkownik z Inspektoratu Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej po godzinach służył w oddziale szturmowym Kaczyńskiego” jest niezgodna z rzeczywistością i została postawiona przez autora z naruszeniem zasad staranności i rzetelności dziennikarskiej, co sprawia, że zbudowany wokół niej artykuł jest manipulacją, która szkaluje dobre imię osób zatrudnionych w Inspektoracie Uzbrojenia oraz samej instytucji.

 

Jednocześnie informujemy, że autor artykułu nie zwracał się do Inspektoratu Uzbrojenia z jakimkolwiek zapytaniem i z całą stanowczością oświadczamy, że żaden z żołnierzy oraz pracowników Inspektoratu Uzbrojenia nie należy do wspomnianych w artykule organizacji.

 

W związku z powyższym do Redaktora Naczelnego tygodnika "Nie" zostanie wystosowane pismo z żądaniem sprostowania nieprawdziwych informacji.