IU MON
sobota, 20 lipca 2019 r.

Aktualności / Narodowe Święto Niepodległości

2018-11-09
Aktualnosc

 

Narodowe Święto Niepodległości

 

 

9 listopada br. w Inspektoracie Uzbrojenia odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodzonego corocznie 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości.

 

Tegoroczne obchody miały szczególny wymiar ze względu na 100. rocznicę wydarzeń, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Na tę okoliczność wyróżnionych zostało blisko stu żołnierzy i pracowników wojska z Inspektoratu Uzbrojenia.

 

Szef Inspektoratu Uzbrojenia gen. bryg. Dariusz Pluta wręczył odznaczenia państwowe i resortowe nadane przez Prezydenta RP i Ministra Obrony Narodowej, spośród których najwyższym było wyróżnienie jednego z oficerów Wojskowym Krzyżem Zasługi. Ponad 50 żołnierzy i pracowników wojska otrzymało Złote, Srebrne, bądź Brązowe Medale „Za zasługi dla obronności kraju”, a kolejne dwie osoby zostały wyróżnione przez Ministra Obrony Narodowej nagrodami pieniężnymi. Ponadto, gen. Pluta wręczył 6 oficerom Odznaki Pamiątkowe Inspektoratu Uzbrojenia, wyróżnił 12 osób listami gratulacyjnymi oraz przyznał 17 pracownikom wojska urlopy nagrodowe.

 

Dzisiejsza zbiórka była również okazją do wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie wojskowe dwóm oficerom pełniącym służbę w Inspektoracie.

 

Zwracając się do zebranych na zbiórce uczestników, gen. Pluta pogratulował nowo mianowanym oficerom oraz wyróżnionym żołnierzom i pracownikom wojska, a także podziękował wszystkim za ich wkład i zaangażowanie w realizację zadań służbowych. Przypomniał jednocześnie o odpowiedzialności, jaka spoczywa na wszystkich zatrudnionych i pełniących służbę wojskową w Inspektoracie Uzbrojenia ze względu na wagę i terminowość zadań w skomplikowanym obszarze modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP.

 

 

 

 

 

 

Fot. kpt. Krzysztof Płatek