IU MON
niedziela, 24 marca 2019 r.

Aktualności / Pożegnanie z mundurem

2018-02-01
Aktualnosc

 

Pożegnanie z mundurem

 


W dniu 31 stycznia 2018 roku Szef Inspektoratu Uzbrojenia płk Dariusz Pluta pożegnał ośmiu oficerów odchodzących z zawodowej służby wojskowej.

 

Uroczystą zbiórkę rozpoczął szef wydziału kadr, przypominając drogę służbową poszczególnych żołnierzy. Następnie Szef Inspektoratu Uzbrojenia podziękował odchodzącym za lata poświecone Siłom Zbrojnym RP. „Dziękuję Wam za wieloletnią służbę, która wymagała od was dużego zaangażowania, profesjonalizmu, ale również poświęcenia i wyrzeczeń kosztem Waszych najbliższych. Od jutra będziecie funkcjonować w nowej rzeczywistości, dlatego życzę Wam wszystkiego dobrego na przyszłość, życzę aby spełniły się Wasze plany i oczekiwania na nowym etapie życia” - powiedział płk Dariusz PLUTA.

 

Do rezerwy przeszli: płk Mariusz Soczyński, płk Paweł Gadomski, kmdr Arkadiusz Kalinowski, płk Wojciech Chyła, płk Andrzej Solarski, płk Grzegorz Bąkała, ppłk Krzysztof Dałek, st. chor. szt. Sławomir Taczyński.

 

W dowód uznania oraz na pamiątkę służby w Inspektoracie Uzbrojenia odchodzący żołnierze otrzymali listy z podziękowaniem oraz pamiątkowe ryngrafy z dedykacją Szefa IU.

 

W imieniu żegnanych głos zabrał płk Mariusz Soczyński, który podziękował za otrzymane życzenia oraz podkreśli, że chociaż służba w Inspektoracie Uzbrojenia była wymagająca to jednak przynosiła też dużo osobistej satysfakcji.